Trendyol’da Satışları Arttırma
73 / 100

 

Trendeyol’da satışları arttırma Trendyol satıcıları için oldukça önemli bir konudur ve aslında oldukça da basittir. Birçok satıcıyı bünyesinde bulunduran Trendyol oldukça büyük bir ticaret platformudur. Aynı ürünü birçok satıcı tarafından alabilme gibi bir avantaj sunması özellikle dikkat çekmektedir. Bu özelliği müşteriler tarafından takdir edilmekte ve özellikle kullanılmaktadır. Trendyol’da satışları arttırma yöntemleri bu satıcılar arasında öne çıkabilmekte gizlidir tabi ki. Trendyol platformunda, müşterilerin puan vermesi ve buna göre satıcı firmalarının puanlanması üzerine bir sistem kuruludur. Eğer satıcının puanları özellikle 9 üzerindeyse müşteriler tarafından dikkat çekme ve ürünün o satıcıdan alınma ihtimali oldukça yüksektir. Satıcının 9 üstü puan olması ise şu iki şeye bağlıdır: özveri ve güven.

Trendyol Satış Arttırma Yolları

Trendyol Satış Arttırma Yolları

Trendyol satış arttırma yolları hakkında birçok madde vardır. Bu maddeler şu şekilde sıralanabilir:

Müşterilerin sorduğu sorulara dürüst, kısa zamanda ve saygılı bir tutum ile cevap verilmesi. Özellikle kısa zamanda verilen cevap gücenilir bir satıcı imajı bırakmaktadır.
Ürünlerin iyi paketlenmesi. Online ticarette en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi olan ürünün kargoda kırılması ya da zarar görmesi durumu satıcıya karşı güveni azaltacaktır. Paketin iyi paketlenmesi ve hatta kargo firmasıyla iletişime geçilmesi gerekmektedir.
Pozitif yorumlar. Müşterilerden puan alabilmek için pozitif yorumlara ihtiyaç vardır. Pozitif yorum ise ürünün doğru ve kaliteli olması ile kazanılır.
Ürünün ulaşması süreci. Oldukça geç ulaşan ürünler müşterilerin satıcıdan puan kırmasına neden olmaktadır.

Trendyol Öne Çıkma

Trendyol öne çıkma yolu oldukça basittir. Eğer satıcı ve aranan ürünün puanları yüksekse Trendyol’da üst sıralarda görünürsünüz. Bu tarz ticaret platformlarının algoritması aslında oldukça basittir. Müşteri memnuniyeti yüksek olan satıcı ve ürün her zaman ilk sıralarda görünür. Bu yüzden Trendyol’da öne çıkmasının yolu puanları yükselmektir. Bu da müşteri güveni ile sağlanır. Kaliteli ürün ve ürünün kısa sürede alıcıya ulaşması müşteriyi mutlu eder bunun sonucunda satıcı iyi puan ve yorum kazanır. Bu tarz platformlarda yorumlar özellikle önemlidir. Tek bir olumsuz yorum bile müşteri kaybettirebilir. Olumsuz yorum almamak için satıcını güvenilir kimliğini koruması gerekir.

Trendyol gibi ticaret platformlarında satış yapıyor ve satış oranınızı yükseltmek istiyorsanız daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.