SEO Çeşitleri

  SEO çeşitleri, yerel SEO, genel SEO ve uluslararası SEO olmak üzere çeşitlilik gösterir. SEO, web sitelerin arama motorlarında yapılan aramalar sonucu en üstte çıkması için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Arama motoru optimizasyonu olarak adlandırılır. SEO çalışmaları, çalışmanın şekline göre ikiye ayrılır. Site içi SEO ve site dışı SEO olarak adlandırılır. Web sitenin içinde ve diğer sosyal medya ağlarından faydalanılarak yapılıyor olması farkı meydana getirir. Mevcut web sitenin hedef kitlesi, faaliyet gösterdiği sektör, faaliyet gösterdiği bölge ve sitenin içeriğine göre farklı çalışmalar yapılır. Bir web site için SEO çalışması yapmak oldukça uzun bir işlemdir. Sitenin, arama motoru kuralları ve trendlerine uygun olarak yapılandırılmış olması gerekir.  Anahtar kelime oluşturulması, hedef kitlenin belirlenmesi de SEO oluşturma aşamaları arasındadır. Arama sonuçlarında genellikle ilk sıradaki sayfanın ziyaret edilme oranın daha yüksek olması SEO çalışmasını daha önemli hale getirir. Web sitenizi tarayıcıda daha görünür hale getirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Çeşitleri

Site İçi SEO Nedir?

SEO çeşitleri site içi ve site dışı olmak üzere iki farklı şekilde yapılır. Peki site içi SEO nedir? Site içi SEO, arama motorlarının web sitenizin ne ile ilgili olduğuna dair anlaşılmasını sağlayacak bir SEO tekniğidir. Başlıklar, açıklamalar, etiketler ve site içindeki bağlantılar gibi özellikleri düzenlemek, arama motorunda sayfanızın üst sıralara çıkmasına yardımcı olur. Site içi SEO ile amaçlanan hedeflenen içeriği ya da hizmeti doğal ve rasyonel biçimde optimize etmektir.  Bu şekilde kullanılan anahtar kelime arama motoruna görünür hale gelir ve hedef ziyaretçi kitlesini yakalamaya yardımcı olur. Web sitenizin hedef kullanıcı kitle tarafından daha görünür hale gelmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dış SEO Nedir?

SEO çalışması web sitenizin kullanıcılar tarafından daha kolay bulunmasını sağlayan bir çalışmadır.  Dış SEO nedir? Dış SEO, kullanıcı merkeze alınarak profesyonel olarak yapılan reklam ve markalaşma çalışmalarıdır.  Site dışı SEO çalışması yapılırken özellikle sosyal medya kanallarından sıklıkla faydalanılır. Reklam kanalları da site dışı SEO çalışmaları için kullanılanlar arasındadır. Site dışı SEO, sayfanızın arama motorlarındaki vitrini gibidir. Ve bu mecrada doğru kullanımda site ziyaret oranı açısından oldukça önem teşkil eder. Site içi ve site dışı SEO çalışmaları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.