Google'da nasıl ilk sayfada çıkılır?

Google’da nasıl ilk sayfada çıkılır?

Google’da nasıl ilk sayfada çıkılır?” web sitesi sahipleri tarafından sıkça sorulan ve araştırılan konulardan birisidir. Hepimizin bildiği üzere Google’ın ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan arama motoru olması dolayısıyla ilk sayfasında çıkmak haklı olarak birçoğumuz için önem arz ediyor çünkü son yıllarda yapılan araştırmalarda kullanıcıların %80 gibi ciddi bir oranı önemli bir bilgi aramıyorsa ikinci sayfaya bakma ihtiyacı duymuyor. Her gün binlerce sitenin yayına alındığı bu büyük okyanusta çaba harcamadan ilk sıralarda yer almak oldukça zor. Arama motoru optimizasyonu da diyebileceğimiz SEO ile web sitenizin değerinin artmasını sağlayıp üst sıralarda yer alarak ve ziyaretçi sayınızı arttırabilmek mümkündür. Bunun için profesyonel yardım almanız yerinde olacaktır.

Google'da nasıl ilk sayfada çıkılır?

Arama Motorlarında Üst Sırada Yer Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

”Arama motorlarında üst sırada yer almak için ne yapmak gerekir?” sorusunu aslında Google’da üst sıralara çıkmak olarak değerlendirebiliriz çünkü %92 gibi bir oranla kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Web sitesi kurmak işin başlangıç tarafıdır. SEO çalışmaları ile Web sitenizin arama motoru ile uyumlu olması sağlanarak arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak mümkün. SEO faaliyetlerinin düzenli ve etkili yapılmasına bağlı olarak web sitenizin ilk sayfada yer alma olasılığı da artar. SEO çalışmalarını üç ana başlık altında toplayabiliriz. Bunlar;

  1. Site içindeki SEO çalışmaları
  2. Site dışındaki SEO çalışmaları
  3. Kullanıcı deneyimleri

şeklinde değerlendirilebilir.

Google Reklam Üst Sıralara Çıkma

Google reklam üst sıralara çıkma amacı içerisinde olan bir web sitesinin öncelikle site içi SEO çalışmalarına önem vermesi gerekir. Site içi SEO çalışmalarında web sitesinde yer alan metin ve görseller düzenli olarak güncellenmeli kullanıcılar için kapsamlı ve nitelikli bir platform oluşması sağlanmalıdır. Web sitesinin internet ortamındaki itibarı, dış görünümü, siteyle ilgili olumlu ya da olumsuz yapılan yorumlar, yayınlanan ilanlar gibi konularda yapılan çalışmalar ise site dışındaki SEO çalışmalarıdır. Kullanıcı deneyimi, Google üst sıralara çıkma için mükemmel olmalı; sayfa içerikleri hızlı bir şekilde görüntülenebilmeli ayrıca mobil ile uyumlu olmalıdır. Web sitesinin sade ve anlaşılır olması, basit bir ara yüze sahip olması, kullanıcıların site içerisinde rahatça gezinmeleri ve isteklerini kolayca bulmaları açısından önemlidir.

Bu üç SEO çalışmasıyla gerekli performansı gösteren web siteleri, Google’da üst sıralarda yer almak için daha çok şans elde eder ve daha fazla erişilir hale gelebilir. Tüm bunlarla ilgili olarak firmamıza ulaşabilir ve yardım alabilirsiniz.