Google Adwords Nasıl Yapılır

Google Adwords Nasıl Yapılır?

  Google Adwords nasıl yapılır, internet kullanımı ve e ticaret firmalarının artışıyla en çok sorulan ve merak edilen konular arasında yer alır. Adwords reklamını kullanırken dikkat edilmesi gereken öncelikli noktalar vardır. Bu süreç hesap kurulumu ile başlar ve süreklik, takip gerektirir. Hızla değişen sektörde rekabete ve yeniliklere ayak uydurmak gerekir. Google Adwords kullanırken, öncelikle bütçe belirlenmelidir. Ve ilgili konu hakkında anahtar kelime çalışması yapılmalıdır. Mevcut kullanıcı kitlesi analiz edilip, kullanıcılara odaklı reklam ve içerikler oluşturulmalıdır. İyi bir sonuç elde etmek için arama ve görsel reklam donelerinden yardım almak gerekir. Sayfa takibi ve geri dönüşler sürekli izlenmeli, raporlanmalı ve sonuçlar doğrultusunda yeni hedefler belirlenmelidir. Tüm bunlara dikkat edildiğinde Google Adwords, mevcut web siteye istikrarlı bir geri dönüş sağlayacaktır. Nitelikli ve istikrarlı reklam kullanımı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 Google Adwords Nasıl Yapılır

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, firmanızın ya da web sitenizin içerik ve hizmetlerini kullanıcılara daha kolay yoldan ulaştırılmasını sağlayan sistemdir. Kullanıcıların konuyla alakalı Google’da en çok arattığı kelimeler baz alınarak çalışılan reklamcılık türüdür. Arama motorları, yapılan aramalarla ilintili olan sonuçların gösterilmesine yönelik algoritma ile çalışır. Google Adwords nedir sorusunun cevabı ise metin bazlı çalışan bir reklam türüdür. En sık kullanılan reklam modellerinden biridir. Sunulacak reklam, çoğunlukla ilgi çekici başlıklar, açıklama satırları ve site alan adlarından oluşur. Reklam ücreti, verilen reklamın kullanıcılar tarafından tıklanması ile verilir. Bu ücretin miktarı ise reklamda kullanılan anahtar kelimelerde oluşan rekabete göre değişiklik gösterir. Verilen reklamın, rakip sitelerin reklamlarından daha önde olması için daha yüksek ücret ödenir. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Google Reklam Verme

  Google reklam verme, birçok web sitenin kullanıcıya içerik ve hizmet ulaştırmak için kullandığı yöntemdir. Google reklamı verebilmek için öncelikle bir Google hesabı oluşturulmalıdır. Ve daha sonra konuyla ilgili aranma kapasitesi yüksek olan anahtar kelimeler belirlenip kampanya ayarları yapılandırılır. Reklam metni ile reklam uzantıları tamamlanır ve dönüşüm kodları yerleştirilir.  Aynı zamanda faturalandırma ayarları da yapılandırılmalıdır. Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak için bize ulaşıp konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.