Google Adwords Arama Ağı Reklamı

Google Adwords Arama Ağı Reklamı, ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen arama motoru Google’ın sağlamış oldukları dijital reklam yapılmasını sağlayan hizmetlerden biridir. Google’ın reklam hizmeti olan Google Ads üzerinden gerçekleştirilen arama ağı reklamları, panel üzerinden anahtar kelime grupları ( key words)  ve bu kelime gruplar ile oluşturulan dijital reklam kampanyaları ile arama ağı aracılığı ile potansiyel müşterilere ve hedef kitlelere ulaşılmasını sağlamaktadır. Oluşturulan reklam kampanyaları belirlenen anahtar kelimelere uygun olarak sayfaların en başında bulunabilir ve bu reklamlar Google arama sayfasında çeşitli bölümlerde, Google haritalar (Google Maps ) kısmında ve Google alışveriş reklamları arasında yer almaktadır.

Google Adwords Arama Ağı Reklamı

Arama Ağı Reklamı Nedir?

Arama motoru Google üzerinden reklam yapılmasını sağlayan Arama Ağı Reklamı Nedir? Sorusunun cevabına baktığımızda, arama motoru üzerinde yayımlanan reklamların, sayfa ziyaretçilerinin sayfayı ziyaret etmesi- tıklama alması durumunda reklam harcaması yapılmaktadır. Yapılan işe ya da hizmete ihtiyaç duyan ziyaretçilerin kısa yoldan iş ya da hizmete kısa yoldan ulaşmasını sağlayan dijital reklam sistemidir. Google üzerinden gerçekleştirilen aramalarda arama sonuçlarının üzerinde ya da altında gösterilmektedir. Google Play, Google alışveriş sekmesi, Google Image ve Google Maps üzerinden gerçekleştirilen arama sonuçlarının yanında, üstünde ya da altında gösterilebilir. Arama ağı reklamları, metin reklamları, dinamik arama ağı reklamları ve sadece telefon araması gerçekleştirilen reklamlar, alışveriş reklamları, resim ve video reklamları olmak üzere çeşitli türlere sahiptir.

Arama Ağı Reklamları Nerede Görülür?

Google Adwords Arama Ağı Reklamı Nerede Görülür sorusunun cevabına baktığımızda Google üzerinden gerçekleşen Google reklam hizmetidir. Google Play, Google Görseller, Google Maps ve Google üzerinden gerçekleşen alışveriş aramalarında arama ağı reklamları gösterilmektedir. Anahtar kelimelerin önemli olduğu arama ağı reklamlarında listelenen arama sonuçlarında üst sıralarda ve ilk sayfada yer almak amaçlanmaktadır. Arama ağı reklamları, Google arama sonuçlarının üzerinde ya da altında gösterilir. Anahtar kelimelere uygun içerikler oluşturulması daha üst sıralarda yer almayı ve daha büyük bir kitleye ulaşmayı sağlamaktadır. Dijital reklam türlerinden biri olan Google Arama Ağı Reklamları, Arama Ağı çalışma ortaklarının web sayfasında yer alan arama sonuçları ile birlikte de gösterilebilir.

Google Adwords Arama Ağı Reklamı hizmeti hakkında bilgi sahibi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.