Günümüzde dikkatleri çekmek ve müşteriler tarafından görülmesini sağlamak için, internet reklamcılığı önemli bir araç. Birçok marka, Google Ads’i kullanarak potansiyel alıcılara ulaşmaya çalışıyor. Peki google reklam metnini yazarken nelere dikkat etmelisiniz? İşte, ücretsiz reklam yazma ipuçları aracılığıyla başarılı bir Google Ads reklamı oluşturmanızı sağlayacak bazı basit kurallar.

İyi Bir Başlık Oluşturma

Bir Google Ads reklamının başarısı başlıktaki çarpan etkiye bağlıdır. Asıl mesele; ilgi çekici bir başlık ile müşterileri çekmek ve yakalamak. Yani; mümkün olduğunca kısa ve açık dille ilgi çekici edilmiş bir başlık olmalı. Ayrıca; hedef kitleye hitap etmeyi unutmayın.

Anahtar Kelimeler Belirleme

Açık bir başlıkla başladıktan sonra, sayfanızda anahtar kelimeleri kullanmak için ilk adım atmak için; hangi anahtar kelimeleri kullanacağınızı belirlemelisiniz. Ne iş yaptığınızın, kiminle çalışıyorsunuz ve hedef kitlenizin fikirleri hakkında belli bir fikriniz olduğundan emin olmalısınız. Anahtar kelimeleri web sitesindeki içeriğinize en uygun anahtar kelimelerle belirleyin ve her esnada da dikkate alın.

Yer İmli ifadeler Kullanın

İnsanların reklamlarınıza tıklamalarına yardımcı olmak için, özellikle yeni projelerde yerel ifadeleri kullanmakta yarar var. Belirli yerlere yönlendirmeyi kolaylaştırmak için, özel olarak belirlenmiş yerle ilgili anahtar kelimelerin eklenmesi açısından ciddi fayda sağlayacaktır.

Doğru Tıklanabilme Oranı İçin Atıflarınızı Doğrulayın

Tıklanabilme oranlarını artırmak için, çok sayıda dikkat çekici kelimeyi kullanmanın önemli olduğunu unutmayın. İçeriğiniz seviyesi yeterli ise, arama motorlarını doğru koşullar içinde aramalar yapmasını sağlamak için, bu ifadeler içeren üzerine yoğunlaştırılmış atıf kullanın.

Otomatik Kelimelerden Kaçının

Google reklamlarınızın insanlar tarafından okunabilmesi için, otomatik kelimelerden kaçınmak gerekir. Google tarafından tarama sonrasında; boş ya da otomatik kelimelere karşı sapmalar gözleniyor. Bu nedenle; satırlarınızın doğasını mümkün olduğunca özgür tutmayı amaçlamalısınız.

Özelliği Vurgulayın

Google reklam metinlerinde öne çıkmak için, ürününüzün veya hizmetinizin özelliklerini vurgulamalısınız. Genel olarak, bu faydalardan bahsetmeli ve ürününüzün ne olduğunu belirtmelisiniz. Özelliklerini vurgulamanız, müşterilerinizi etkilemek için kritik bir rol oynar.

Satış Sonucunu Artırmak İçin Call-To-Action Kullanın

Google reklam metinlerini etkili şekilde kullanmak için; müşterinin eyleme geçmesini sağlamak için Call-To-Action kullanmalısınız. Kimse harekete geçmeye korkunç değil. Örneğin; “Şimdi Sipariş Verin” veya “Avantajlardan Yararlanarak Şimdi Satın Alın” gibi cümleler kullanılabilir.

Denetim Listesi Oluşturun

Google reklam metninde kaliteyi iyileştirmek için; bunları takip etmek için bir denetim listesi oluşturun. Tüm ventür reklamlarını kontrol etmeden önce geliştirdiğiniz her tutarsız durumda, yeniden kontrol etmelisiniz. Ayrıca her reklam için tıklanabilme oranının yüksek olmasını sağlamak için, hedef kitlenizi, anahtar kelimelerinizi, özel tekliflerinizi ve son olarak da olası önemli anahtar kelimeleri gözden geçirmelisiniz.

Kısacası; başarılı Google Ads reklamları oluşturmanız için, tüm üstbilgilerin, anahtar kelimelerin, atıfların, call-to-action’ların ve diğer ipuçlarının hepsinin geçerliliğinden emin olmalısınız. Google reklam metni yazımında, sözü geçen ipuçlarını uygulayarak, reklamlarınızı hedef kitlenize en verimli bir şekilde ulaşmasını sağlamalısınız.