E ticaret sitesi reklam verme

E ticaret sitesi reklam verme ticaret siteleri için vazgeçilmez bir tercihtir. Siteden alınacak verimin arttırılması veya daha çok kişiye ulaşmasını sağlamak için reklam verme işlemine başvurulur. E-ticaret sitesinden kar sağlamak için görünür olmak oldukça önemlidir. Piyasanın geneline göre en kaliteli ve özgün ürünler satışa sunulabilir. Oldukça farklı bir e-ticaret sitesine sahip olunabilir. Bu sitenin insanlara uygun stratejilerle ulaştırılması gerekmektedir. İnternette birbirinden farklı sayısız e-ticaret sitesi vardır. Bu siteler arasından sıyrılmak kazanç sağlamanın ilk kuralıdır. Siteye reklam verildiğinde tüm bu adımlar kolaylıkla gerçekleştirilecektir. E-ticaret sitesi içerisinde dengeli bir bütçe için reklam vermek önemli bir adımdır.

E ticaret sitesi reklam verme

E-Ticaret Reklam Modelleri

Ticaret sitesi için farklı reklam seçenekleri bulunur. Reklam seçenekleri arasında seçim yaparken belirleyici olan nokta hedef kitlesidir. Hedef kitlesine göre e-ticaret reklam modelleri arasından bir seçim yapılır.

  1. Banner Reklamlar: En çok tercih edilendir. Web sitelerinde kullanıcılara fırsat sunan mesajlar içerir.
  2. Arama Motoru Pazarlama ve Optimizasyonu: Arama motoru aracılığıyla ilgili web sitesinin tık almasını sağlar. Arama motoruna ilgili kelime yazıldığında reklam alan ticaret sitesi, insanların önüne çıkacaktır.
  3. Sosyal Medya Reklamları: E-ticaret sitesinin reklamı sosyal medyada yapılır.
  4. Native Reklamlar: Doğal bir akışta reklam olarak gözükmeyen fakat ilgili ticaret sitesinin reklamını yapan bir modeldir.
  5. PPC: Bu türde kullanıcılar reklama tıkladığında ilgili yer para kazanır.
  6. Remarketing: Siteye giren kullanıcı çıktığında, ona fırsatlar, indirim kuponları sunularak tekrardan siteye gelmesi sağlanır.

E-Ticaret Reklam Maliyetleri

Site için verilen reklamların geri dönüşü verimli bir şekilde alınır ve bu verimin alınması için belli bir maliyet ödenir. Para kazanmak için belli bir miktar da reklam maliyeti ödenmesi gerekmektedir. Siteye reklam vermek için ödenen maliyet kadar kazanç da sağlanacağı için ödenen miktarlar çok yüksek olmamaktadır. Farklı reklam verme çeşitleri bulunur ve bu çeşitlere göre de e-ticaret reklam maliyetleri değişim gösterir. E-ticaret sitesinin hedef kitlesine uygun bir reklam verme modeli seçileceğinden dolayı tutan maliyet de doğru orantılı olacaktır. Reklam maliyetleri, e-ticaret sitesinin kazanacağı miktardan fazla olmamalıdır. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.